• اسلاید1
  • 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 به همت مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و کارآفرینی شاخص پژوه تدبیر ایرانیان و مرکز مشاوره تخصصی و کاریابی تحول آفرینان، هفته جهانی کارآفرینی گرامی داشته شد.

در این مراسم که با هماهنگی دبیرخانه هفته جهانی کارافرینی ایران مورخ 29 آبانماه 1400 برگزار شد، ابتدا جناب آقای دکتر رشیدی مطالبی در خصوص هفته جهانی کارآفرینی در ایران، موانع و چالش های پیش روی کارآفرینان، شاخص های اکوسیستم کارآفرینی و معیارهای ارزیابی رتبه کارآفرینی کشور در سال گذشته، نقش مراکز کاریابی و کارآفرینی در بهبود اکوسیستم کارآفرینی، ارزش آفرینی و مهارت افزایی ارائه فرمودند.

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر امیراحمدیان با تمرکز بر یک مدل کارآفرینی مطالب جامعی در خصوص جاده ابریشم جدید و فرصت های کارآفرینی برای ایران، ابتکار کمربند و راه، تاریخچه جاده ابریشم، بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیایی، وضعیت ترانزیت کالا در کشورهای مسیر، کریدورهای شش گانه اقتصادی از جمله کریدور چین – آسیای میانه و غرب آسیا، ضرورت جهانی اندیشیدن کشورهایی که به دریا دسترسی دارند و اقتصاد دریایی ارائه فرمودند.

قسمت سوم برنامه مرتبط با سخنرانی جناب آقای دکتر محمودزاده در خصوص بررسی پتانسیل های وضع موجود جهت ورود به بازارهای صادراتی اوراسیا و به ویژه کشور روسیه بود که طی آن، تبادلات بانکی با روسیه و مشکلات حمل و نقل محصولات صادراتی به روسیه، لزوم سرمایه گذاری قوی جهت اخذ استانداردهای روسی برای محصولات تولیدی ایران، لزوم خلق تقاضا در بازارهای روسیه و .... مورد بحث قرار گرفت و در پایان جلسه به سوالات و پرسش های حاضرین پاسخ داده شد.

 

در پایان برنامه نیز، رونمایی از اینفوگراف اولویت ها و نیازهای مهارتی و شغلی نوجوانان و جوانان دهه 80 و 90 و نیز اینفوگراف ارکان تجارت انجام شد.