• اسلاید1
  • 1

بررسی بر روی چگونگی احیا کسب و کار بعد از ویروس کرونا نشان داد که درآمد برخی از شرکتهای روسی با نزدیک شدن به سطح آرامش و اطمینان شروع به رشد کرده است. این باور که آیا اقتصاد پس از همه گیری «بهبود یافته» است یا خیر، توسط ایلیا تیموشین، رئیس اتحادیه بازرگانان بیان شد.

بنابر نتایج متخصصان Deloitte که این نظرسنجی را در میان نمایندگان مشاغل بزرگ و متوسط ​​انجام داده اند، مشخص شده است که مدیران مالی شرکت های روسی به چشم اندازهای مثبت تجاری خوش بین هستند و معتقدند که بحران ناشی از ویروس کرونا به پایان رسیده است.

از میان پاسخ دهندگان، 65٪ گزارش داده اند که درآمد شرکت ها به سطح قبل از بحران بازگشته است. همچنین در این مقاله گزارشی در خصوص توسعه فردی کارکنان و همچنین پروژه ها بیان شده است که این نیازمند حمایت مستقیم از دولت است.ایلیا تیموشین، رئیس اتحادیه بازرگانان در این خصوص دو پیشنهاد به کارآفرینان و صاحبان مشاغل داد:به نظر وی، بحران ناشی از همه گیری به طور کلی برطرف شده است و حتی یک قرنطینه جدید هم نمی تواند ضربه ای جدی مانند قبل به اقتصاد وارد کند. این کارشناس خاطرنشان کرد: اما در شرایطی که حمایت دولت عامل مهمی در بهبود تجارت است، برخی از کارآفرینان باید مراقب «شفاف سازی» در فعالیت های خود باشند.البته سطح بدبینی در حال کاهش است، اما هنوز هم صنایع و قالبهای تجاری وجود دارند که مدتی طول میکشد تا بهبود پیدا کنند و سرنوشت برخی نیز به طور کلی نامشخص است. من می خواهم به کارآفرینان توصیه کنم تا آنجا که ممکن است تجارت خود را شفاف کنند. زیرا در حال حاضر اقدامات زیادی در زمینه حمایت از مشاغل کوچک و بزرگ از طرف دولت وجود دارد. دولت با تخصیص بودجه و رفع موانع کمک می کند تا راه صادرات هموارتر شود. وی ادامه داد: اقدام دیگری که می تواند «بهبود» تجارت پس از همه گیری را تسریع کند، دیجیتالی شدن است.در حال حاضر بسیاری از شرکت ها به فکر تغییر شکل کسب و کار خود به ساختار دیجیتالی هستند. روس ها نیز برای این کار آماده اند. اکنون مردم متوجه شده اند که می توانند به راحتی با دیجیتالی و آنلاین شدن کسب و کار، بی دغدغه فعالیت خود را مدیریت کنند.با توجه به برنامه های مختلف در چارچوب پروژه ملی اقتصاد دیجیتال، فرصت هایی برای افزایش سودآوری شرکت ها وجود دارد که می تواند تا چندین برابر رشد کند و فقط به دلیل تحول دیجیتالی تجارت بسیاری از آنها روند مثبت و مزایای دیجیتالی شدن را احساس کرده اند. به عنوان مثال، عملیات دیجیتال به طور قابل توجهی ارزان تر است و شما می­توانید با شرایط مطلوبتری رقابت کنید.

 

 

منبع خبر(لینک):

https://radiosputnik.ria.ru/20210611/biznes-1736670863.html