• اسلاید1
  • 1

با افزایش چالش های مرتبط با ویروس کرونا ، کارآفرینانی که برای کمک به این بحران قدم گذاشته اند کم نیستتند. فقط در ماه مارس و آوریل سال 2020 ، مسابقات مجازی نوآوری ) Covid-19 معروف به هکاتون) ده ها هزار شرکت کننده از 175 کشور جهان را به خود جلب کرد.

از دانش آموز دبیرستان آتلانتا که سازمانی را با تحویل وعده های غذایی رایگان به کارمندان بیمارستان خط مقدم شروع کرده اند گرفته   تا گروهی از مهندسان کلمبیایی که از ابتدا تهویه های کم هزینه می سازند ، مبتکران در سراسر جهان در حال ایجاد راه حل های جدید برای مشکلات ناشی از همه گیری هستند. و بسیاری به دنبال تبدیل نوآوری های الهام گرفته شده از Covid-19 به مشاغل پایدار هستند که در بحران فوری ادامه خواهند یافت.

 در اين راستا پيشنهاد ميشود نوآوران امروزی با الهام از Covid-19 در صورت تمایل چهار قدم اساسی بردارند تا آن پروژه را به دراز مدت به یک كسب و كار مناسب تبدیل کنند.

1- تعیین کنید که آیا نوآوری شما به یک مشکل طولانی مدت پرداخته است یا خیر.

بهترین نوآوری ها در پاسخ به مشکلات خاص ، فوری و قابل توجه ایجاد می شوند. از برخی جهات ، بحران     Covid-19  فوری ترین مشکلات ما و راه حل های بالقوه آنها را نمايان تر کرده است. به عنوان مثال: ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به ماسک نیاز داشتند. تأسیسات تولیدی بیکار بودند. کارگران خشمگین بودند و به کار نیاز داشتند. یک شرکت اجتماعی می تواند به طور همزمان به سه مورد از این مشکلات فوری بپردازد: آموزش کارگران برای تهیه ماسک در مراکز تولید کم مصرف برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی

اما آیا این مجموعه مشکلات هنوز سه تا پنج سال دیگر به راه حل شما نیاز دارد؟

برخی از کارآفرینان با الهام از ویروس کرونا اصلاحات موجود را تقویت می کنند که با همه گیری ، همه گیر شده و تسریع شده اند ، مانند رشد انفجاری در سلامت از راه دور ، نظارت بر بیمار از راه دور و استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی. . به عنوان مثال ، یک برنده Covid-19 Challenge  ، مدلی را برای پیگیری توزیع ملی تجهیزات پزشکی حیاتی برای بیمارستانهایی که بیشترین نیاز را دارند ، ساخت. توزیع کارآمد لوازم بهداشتی امروزه مسلماً یک مشکل فوری است ، اما حتی فراتر از بحران فعلی ، برای سیستم های مراقبت های بهداشتی که نیاز به کاهش ضایعات و کاهش هزینه ها دارند ، دارای ارزش خواهد بود. از طرف دیگر ، برخی از سازمان های الهام گرفته از Covid-19 در پاسخ به مشکلاتی که امروز فوری و مهم هستند ، تأسیس شده اند اما بعید است با تغییر شرایط ، بحرانی باشند. خدمات تحویل وعده های غذایی رایگان که برای کمک به کارکنان مراقبت های بهداشتی آغاز شده است ، ممکن است در این دسته دوم قرار گیرند.

به منظور تعیین اینکه آیا محصول یا خدمات جدید شما یک مشکل بلند مدت یا کوتاه مدت را برطرف می کند ، توصیه می شود کارآفرینان با نگاه به گذشته شروع کنند. با استفاده از داده های سال 2019 و قبل ، یک تجزیه و تحلیل فرصت بازار ایجاد کنید. آیا آنوقت مشکلی که اکنون به آن می پردازید مشکلی بود؟ و اگر چنین است ، اندازه آن چقدر بود؟ در مرحله بعد ، آنچه مشخصاً با ظهور Covid-19 تغییر کرده و این مسئله و نیاز به نوآوری شما را ایجاد یا افزایش داده است ، لیست کنید.

به عنوان مثال ، نیاز به مراقبت از بیماران از راه دور ، مشکلی که با نظارت از راه دور و بیمار از راه دور حل شده است ، مطمئناً پیش از سال 2020 وجود داشته است. آنچه با Covid-19 تغییر کرد ، سفارشات گسترده در خانه ، ارتباطات تصويري  گسترده تر و فناوری های مستقر در خانه (در مورد سلامت از راه دور )، تغییر در مقررات و بازپرداخت هزینه ها ، که در مجموع منجر به تقاضای فوق العاده این خدمات شده است.

-2 بازار بلند مدت خود را مشخص کنید.

گام بعدی این است که آیا یک بازار پرشور و اشتیاق برای محصول یا خدمات شما در آینده پس از Covid وجود دارد. تحقیقات انجام شده توسط CB Insights  قبل از همه گیری نشان داد که کمبود تقاضای بازار مهمترین دلیل نابودی استارتاپ ها است ، به طوری که 42٪ از شرکت ها آن را دلیل اصلی آن می دانند.

طراحی کاربر محور به ما آموخته است که کلید ایجاد یک تجارت پایدار ، درک عمیق از مشتری های شما و چگونگی انطباق محصول یا خدمات با دنیای آنها است.

به عنوان یک کارآفرین الهام گرفته از Covid-19 ، از خود دو سوال بپرسید: آیا نوآوری ارائه می دهید که مشتاقان ، مشتری شما هستند؟ و آیا پس از کنترل ویروس کرونا ، تعداد کافی از این مشتاقان مشتاق برای رشد شغلی وجود دارد؟

3- در صورت نیاز ، محوری فعال شوید.

اگر تشخیص دهید که بازار هدف فعلی شما ممکن است در آینده پس از Covid به اندازه کافی بزرگ نباشد ، ممکن است لازم باشد که مانند كارآفرينان موفق عمل کنید. . .

اگر نوبت شما به یک محور استراتژیک برسد ، هر کاری از دستتان بر می آید برای چرخش زودهنگام ، فعالانه و متفکرانه انجام دهید. این روزها داستانهای زیادی از رسانه های استارتاپی وجود دارد که در حال چرخش هستند - اما این کار را واکنشی در یک جدال دیوانه وار برای بقا انجام می دهند.

 

 

 

-4 مدل کسب و کار خود را ترسیم کنید.

بسیاری از نوآوری های الهام گرفته شده از Covid-19 امروزه به طور رایگان در اختیار شما قرار می گیرد یا توسط موارد اهدایی پشتیبانی می شود ، زیرا در موارد اضطراری مناسب است. رهبران این شرکت های نوپا باید آگاه باشند که کمک به سازمان های غیر انتفاعی که مرکز Covid-19 نیستند بسیار کم است. حفظ یک سازمان انحصاری برای اهدای کمک مالی در طولانی مدت در برابر شرایط اقتصادی امروز احتمالاً دشوار خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

مبتکران الهام گرفته از Covid-19 باید مدل های درآمد بومی حوزه کارآفرینی اجتماعی را در نظر بگیرند. بنگاه های اجتماعی رسالت دوگانه تأثیرات اجتماعی و رشد مالی دارند و مجموعه ای از مدل های تجاری را برای دستیابی به این اهداف موازی ایجاد کرده اند.

کارآفرینان امروزی که روی نقشه برداری از مدل کسب و کار خود کار می کنند نیز باید به گذشته نگاه کنند ،به  زمانی که سایر نابسامانی های اقتصادی به همین ترتیب بسیاری از شرکت ها را مجبور به تجدید نظر در تجارت خود کردند. به عنوان مثال ، در "رکود بزرگ" سال 2008 ، مارک جانسون ، کلیتون کریستنسن و هنینگ کاگرمن چارچوبی را برای ابداع مجدد مدل کسب و کار شما ارائه دادند که امروزه به همان اندازه معتبر است. پیشنهاد می شود که کارآفرینان امروزی از این چارچوب برای تعریف پیشنهاد ارزش مشتری شرکت خود (CVP) ، فرمول سود و منابع و فرایندهای کلیدی مورد نیاز برای ارائه پیشنهاد استفاده کنند زیرا در آینده  احتمال می رود که احتمالاً برای مدتی آینده راه حل های جدیدی را طلب می کند.

همه گیری Covid-19 به وضوح مويد این جمله را بوده است که بحران باعث ایجاد نوآوری و فرصت می شود.بايستي یادآور شد که جنگ جهانی دوم اولین کامپیوترهای دیجیتالی قابل برنامه ریزی و همچنین کشفیات غیرمنتظره مانند چسب فوق العاده را به همراه داشت