• اسلاید1
  • 1

کارشناسان مناطقی را که در طی همه­گیری ویروس کرونا  بیشترین میانگین حقوق را دریافت کرده­اند، مشخص کردند.

تحلیلگران برآورد کردند که در صدر لیست، مراقبت­های بهداشتی و پس از آن به ترتیب فناوری اطلاعات و کشاورزی قرار دارند. همچنین، متوسط حقوق سال در امور مالی و بیمه، معدن، تجارت، آموزش، ساخت و ساز و تدارکات افزایش یافته است. در بخش هتل­ها و پذیرایی، متوسط دستمزد 9/5  درصد کاهش یافته است. که علت این امر کاهش تعداد کارمندان در حوزه صنعت است.

اوایل ماه آوریل، «دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت و رهبر حزب «روسیه واحد»، به افزایش بی­سابقه حقوق در روسیه اشاره کرد. وی یادآور شد حقوق افراد 20 ساله پیش از این تنها 50 دلار بوده و از مردم خواست تا تفاوت را احساس کنند.

از سوی دیگر این براوردها نشان داد که درآمد شهروندان یک چهارم کاهش یافته است. روس­ها ناگزیر از پس انداز کردن شده­اند. فقط 55 درصد از شرکت­کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که می­خواهند پس انداز ماهانه خود را افزایش دهند. مقدار پس انداز مطلوب برای زندگی راحت یک خانواده به طور متوسط 3/1 میلیون روبل است.

در ماه آوریل، وزارت توسعه اقتصادی پیش­بینی خود را برای رشد دستمزدها در روسیه از2/2 درصد به 2 درصد در سال جاری اصلاح کرد. بر اساس برآوردهای آژانس، رشد کندتری در پس زمینه افزایش قیمت­ها رخ خواهد داد. پیش بینی شده رشد درآمد خالص مردم روی 3 درصد حفظ خواهد شد. این وزارتخانه نتیجه­گیری کرد که در پایان سال گذشته، حقوق در روسیه 5/2 درصد افزایش داشته است.

 

لینک خبر: https://lenta.ru/news/2021/04/27/zarp/