• اسلاید1
  • 1

شکار شغل می تواند در بهترین زمانها یک فرآیند طولانی و چالش برانگیز باشد ، و داشتن انگیزه می تواند خود یک مشکل باشد. در میان یک بیماری همه گیر و اثرات موج دار آن در سراسر مشاغل که به نوبه خود ایجاد یک بازار کار فوق العاده سخت میباشد، جویای کار امروزه با چالش های بیشتری روبرو است.

همانطور که گفته شد ، با انگیزه ماندن کلید موفقیت در جستجوی شغل شماست. این نکات و ترفندها به شما کمک می کند تا از چالش ها ، فارغ از اینکه در کجای حرفه تخصصی خود هستید ، کمک کنید.

  1. اهداف مشخصی تعیین کنید

تعیین اهداف مشخص کلیدی است. اطمینان حاصل کنید که یک فرایند جستجوی شغل مشخص دارید و اهداف مختلفی را که می خواهید به آنها برسید و چه زمانی می خواهید به آنها برسید ، مشخص کنید. این ممکن است ساده به نظر برسد ، اما به شما کمک می کند در طول مراحل یافتن شغل ، دوره خود را ادامه دهید.

هنگامی که اهداف خود را تعیین کردید ، قدم بعدی ترسیم اقدامات خاصی است که باید برای رسیدن به این اهداف انجام دهید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که همیشه گام بعدی برای ادامه مسیر را می دانید

 

  1. یک برنامه روزمره را ادامه دهید

داشتن اهداف واقع بینانه ای که می توانید خود را متعهد کنید ، باعث می شود تصویر بزرگتر کمتر دلهره آور به نظر برسد ، و این به شما کمک می کند تا در دنبال کردن مراحل خود پیگیری باشد.

 

یک برنامه روزمره نیز از این جهت بسیار مفید است که ساختار روزها و هفته های شما را فراهم می کند و اطمینان می دهد که هر روز به چیزی دست می یابید. این امر برای بسیار مهم است سلامت روان شما ، خصوصاً در این مدت که تأثیر COVID-19 در بازار کار همچنان احساس می شود.

  1. لیستی از دستاوردهای خود در دست داشته باشید

آسان است که در هنگام جستجوی شغل درگیر مقایسه خود با دیگران شوید. نگه داشتن لیستی از دستاوردهای خود به شما امکان می دهد تا بر نقاط قوت خود تمرکز کرده و آنها را هر جا ممکن و مناسب باشد برجسته کنید.

این نمونه موفقیت می تواند نه تنها برای اثبات ارزش شما برای کارفرمایان احتمالی استفاده شود ، بلکه در صورت احساس کمبود اعتماد به نفس و یادآوری ، انگیزه و انگیزه لازم را ایجاد می کند.

4- با کسانی که در حوزه تخصصی و سایر شبکه های مشابه شما هستند تماس بگیرید

بسیاری از افراد در برقراری ارتباط با افراد موجود در حوزه تخصص مردد هستند ، اما شبکه سازی بخش مهمی در جستجوی کار است..

نمایه آنلاین خود را به روز کنید و با همکاران قدیمی ، مخاطبین و هر کسی که به شرکت هایی که تحسینشان می کنید یا می خواهید در آنها کار کنید ارتباط دارند وصل شوید. ببینید آیا آنها فرصتی برای به اشتراک گذاشتن دارند یا از آنها بخواهید که برای هر فرصتی که در آینده پیش می آید شما را در ذهن داشته باشند. ممکن است از نتایج متعجب شوید.

  1. درک کنید که ممکن است زمان بر باشد

جستجوی کار یک فرآیند است و اغلب به زمان نیاز دارد. معمولاً طولانی تر از حد انتظار خواهد بود ، بنابراین حفظ انگیزه و مثبت بودن در تمام مراحل حیاتی است. اگر بلافاصله گزینه مناسب را پیدا نکردید ، خیلی سخت نگیرید.

به طور منظم هدف خود را مورد بهینه سازی و بهبود رویکرد قرار دهید - اما همچنین بدانید که این یک پروسه زمانبر است و ممکن است لازم باشد بیشتر از انتظارتان زمان ببرد.

  1. انعطاف پذیر باشید و ذهنتان را باز بگذارید.

اگرچه باید اهداف مشخصی در سر داشته باشید ، اما مهم است که انعطاف پذیر باشید و در برابر همه فرصت ها ، و حتی گاهی اوقات ، حتی غیرمنتظره ها نیز باز باشید. هر چند مرتبه یک قدم عقب رفتن به شما امکان می دهد هدف خود را دوباره ارزیابی کنید و ارزیابی کنید که آیا هنوز هم در وضعیت شما صدق می کند - ممکن است متوجه شوید که علایق و فعالیت های شما تغییر کرده است.