• اسلاید1
  • 1هیچ راه میانبری وجود ندارد: یافتن کار پیچیده است.
با اشتیاق و انگیزه شروع کردن به جستجوی کار در ابتدا آسان است. با این حال ، همانطور که در مرحله اول رد می شوید (بدون تماس ویا شرکت در مصاحبه ) این ذوق و اشتیاق می تواند جای خود را به خستگی بدهد. این کار باعث می شود خیلی راحت دلسرد شوید و به نقشی کمتر از ایده آل بسنده کنید.
و در شرایط همه گیر جهانی کنونی و رکود اقتصادی کشور، ممکن است احساس کنید که که تنها نیستید، زیرا با هزاران نفر دیگر که شغل خود را از دست داده اند یا در جستجوی شغل هستند هم مسیر هستید.
در حالی که فرصت های شغلی به دلیل بحران 19 COVID به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، آخرین بررسی توسط اداره آمار نشان داده است که بازار کار شروع به بهبود می کند ، البته به آرامی.
با در نظر گرفتن این شرایط ، اگر می خواهید برای یک حرکت شغلی آماده شوید ، باید یاد بگیرید که چگونه بر شکست ها غلبه کنید و ادامه دهید. ما به برخی از رایج ترین مشکلات موجود در حین جستجوی شغل نگاه می کنیم و نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما کمک می کند تا یاد بگیرید بتوانید نقش ایده آل خود را بازی کنید.


شکست شماره 1: شما برای نقشی که شایستگی آن را داشتید درخواست داده اید ، اما رد شدید
این یکی از رایج ترین شکست هایی است که متقاضیان کار با آن روبرو می شوند. شما کاملاً واجد شرایط موقعیتی هستید که در سایتهای کاریابی یا مستقیماً توسط شرکت تبلیغ می شوند. شما درخواست خودبه برای کارفرما داده اید و مهمترین دستاوردهای خود را در CV خود ذکر کردید ، و حتی ممکن است از در این زمینه معرف قویی نیز داشته باشید.
با این حال ، با وجود مناسب بودن همه شرایط ، هنوز به مصاحبه دعوت نشده اید. این باعث می شود شما بپرسید ، "چه اشتباهی رخ داده است؟"
چگونه بر آن غلبه کنیم: جدی نگیرید. اما به یاد داشته باشید عوامل زیادی در این زمینه نقش دارند. ممکن است درخواست شما به چشم نیاید یا توجه لازم به ان نشده است و یا در حجمه عظیم درخواستها گم شده باشد.
اطمینان حاصل کنید که همه تلاش خود را کرده اید تا با رزومه خود برجسته شوید و درخواست خود را پیگیری کنید – برای برخی شرکتها پیگیری درخواست استخدام حائز اهمیت است بنابراین انجام این کار به شما امکان می دهد تا درخواست شما مجدد مورد بررسی قرار گیرد. اگر پس از دو بار پیگیری ، و جوابی نشنیدید ، دیگر ادامه ندهید.


شکست شماره 2: حقوق اولیه بسیار کم است و یا قابل بحث نیست
برای همه اتفاق افتاده که شما شرح کار را می خوانید ، به مصاحبه می روید ، با تیم هماهنگ می شوید و با روحیه بالا به سراغ مرحله بعد می روید. همه چیز عالی به نظر می رسد - تا زمانی که به حقوق و دستمزد برسید.
اگر شرکتی فرصت شغلی خود را با حقوق اولیه اعلام کند می کند که به طور قابل توجهی تحت انتظار شما است ، این باید زنگ های هشدار دهنده را به راه بیندازد. ممکن است موقعیتی که برای آن درخواست می کنید از آنچه انتظار داشتید در رده پایین تری باشد ، یا ممکن است استقلال و خود مختاری کمتری از آنچه مدنظر شماست داشته باشید.
چگونه بر آن غلبه کنیم: در ابتدای فرآیند استخدام در مورد رنج حقوق بحث کنید.این کار حداقل این اطمینان را می دهد که تلاش خود را برای آماده شدن برای کاری که نمی تواند انتظارات شما را برآورده کند هدر نمی دهید.


شکست شماره 3: شغل مورد نظر شما در شرکتی که می خواهید در آن کار کنید وجود ندارد
شما نگاه خود را به کارفرمای خاصی معطوف کرده اید و دوست دارید برای آنها کار کنید. با این حال ، شغلی که برای آن واجد شرایط هستید (یا به دنبال آن هستید) به هیچ وجه در سازمان وجود ندارد. شاید هنوز ایجاد نشده باشد ، یا آنها به راحتی نمی دانند که به این موقعیت در شرکت خود نیاز دارند.چگونه بر آن غلبه کنیم: جستجوی خود را محدود به فرصتهای شغلی شرکت ،سازمان و.. مورد نظرنکنید. با شرکتها و سازمانهای مشابه تماس بگیرید ، تجربه و مهارت های خود را ارتقا دهید و به جای آن سعی کنید موقعیت خود را طراحی کنید.و یا نهایتا تمرکز خود را بر این بگذارید تا به تصمیم گیرندگان اصلی نشان دهید که تخصص شما ارزش (و بازگشت سرمایه ملموس) به همراه خواهد داشت. تحقیقات خود را در مورد شرکت ، روندهای مشاغل انجام دهید و رزومه ایی کارامد تهیه کنید که نشان می دهد استخدام شما یک شانس بزرگ است.


شکست شماره 4: شرح وظایف کاملاً مطابق با اهداف شما نیست
داشتن یک ایده روشن درباره نوع فرصتی که دنبال می کنید ، کارفرمایانی که دوست دارید برای آنها کار کنید و دامنه نقش ایده آل شما، بسیار مهم است. اما در بسیاری از موارد ، انتظارات یا اهداف شما کاملاً مطابق با آنچه در توضیحات شغل ذکر شده است نیست. ممکن است این فرصت شغلی، نقش ها یا مسئولیت هایی را که مشتاقانه جستجو میکردید را پوشش ندهد یا از حوزه ایی که به آن علاقه دارید دور باشد
چگونه می توان بر آن غلبه کرد: فقط به این دلیل که یک عنصر اصلی از بین رفته است ، به این معنی نیست که شما باید فوراً موقعیت را خط بزنید. بسیاری از مدیران استخدام این آزادی را دارند که دامنه شغلی خود را متناسب با نامزد انتخاب کنند ، خصوصاً اگر از نظر فرهنگی مناسب باشند و از مهارت های مناسبی برخوردار باشند.
اهداف شغلی خود را به اشتراک بگذارید و از آنها بپرسید آیا فرصتهایی برای کشف این موضوع در محدوده شغلی فعلی و یا در آینده وجود دارد ؟ ضرب المثل قدیمی در اینجا به چشم می خورد: تیری است در تاریکی