• اسلاید1
  • 1


زمان دیگری برای بازآفرینی مسیر شغلی خود بهتر از الان نیست.

بیماری همه گیر COVID-19 بسیاری از مشاغل را فلج کرده و افراد جویای کار را در هاله ایی از عدم اطمینان قرار داده است. هنگامی که مساله اصلی زنده ماندن است پیگیری هرگونه برنامه رشد مسیر شغلی دشوار نشان داده میشود. شرایط نامشخص ما را وادار می کند که رفتاری محافظه کارانه داشته باشیم ، که این امر توانایی نزدیک شدن با تمام وجود به موضوع "بازآفرینی شغل" را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد.

چالش . COVID-19 اکثریت ما را بر آن داشته است که تغییرات خارج از کنترل خود را تحمل کنیم. اگر موقعیت ما در قالب شغلی تحت تأثیر ویروس کرونا قرار نگرفته است ، پس به احتمال زیاد کسی را می شناسیم که از نظر اقتصادی تحت تأثیر قرار گرفته یا کلاً شغل خود را از دست داده باشد.

با گذشت چندین ماه از این همه گیری جهانی ، افراد و صنایع به طور یکسان در جستجوی راه هایی برای انتقال از بقا به روش های جدید و بهتر برای زندگی هستند. با گذری بر شبکه های اجتماعی اثبات می شود که زندگی چیزی فراتر از بقای اساسی است همه ما چه دانشجو چه کارمندو... . هنگامی که شروع به شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد پشت یرگذاشتن این بحران می کنیم ((وقتی جهان "به حالت عادی برگردد" ))،از خود خواهیم پرسید، "آینده برای من چگونه است؟"
در ابتدای امر کانون نگرانی ما سلامت و بهداشت بود ولی به آرامی احساس بی ثمر بودن و بی انگیزه شدن کردیم.

بهترین توضیح برای این پدیده علمی. قانون اول حرکت نیوتن است : "یک جسم در حالت سکون در حالت سکون و یک جسم در حرکت در حرکت می ماند." این احساس کندی و رخوت که همه جهان درگیر ان است می تواند به عنوان یک سنگ گامهای ما را در مسیر شغلی و زندگی تحت تاثیر قرار دهد.
وارد حرکت شوید
همه ما نقاط قوت ذاتی داریم که ما را به سمت موقعیت هایی که امروز هستیم سوق داده است. برای اینکه احساس رضایت در کار خود داشته باشیم ، باید روزانه از این نقاط قوت استفاده کنیم. اگرچه ممکن است در خانه احساس انگیزه کمتری داشته باشیم ، اما اکنون بهترین زمان برای کشف مجدد نقاط قوت ، تقویت مهارت ها و رشد خود با کمک فناوری است. با داشتن میلیون ها فرصت در اختیار ما ، استفاده از این لحظه برای شناسایی و پیگیری مشاغل رویایی ما امکان پذیر است.
مربیان و مخترعین به طور یکسان تحول چشمگیر فناوری و نیاز ما به آموزش جامع و در خانه را شناسایی کرده اندو با معرفی برنامه ایی جدید یا ارتقا برنامه های موجود دوره ها و آموزشها را به صورت آنلاین در نظر گرفته اند
برنامه های رشد مسیر شغلی در سراسر جهان در حال ظهور هستند تا فرصت های یادگیری سریع را در زمینه های مختلف تحصیلی مرتبط با فناوری به ما ارائه دهند. سوخت رسانی به آرزوهای شغلی ما مستلزم اختصاص وقت آزاد بیشتر ما به یادگیری مهارت هایی است که به ما کمک می کند به آرزوهای شغلی خود برسیم. با اختصاص دادن خود به تحقیق و یادگیری در زمینه های شغلی که به انها بیشتر علاقه داریم ، می توانیم حرفه ای را شروع کنیم که فکر می کردیم دور از دسترس است.
اکنون زمان آن است که به دنبال نسخه ای از خود باشید که از این همه گیری بیرون می آید. ما به عنوان انسان ، به طور طبیعی به سمت توسعه مهارت ها ، اشتیاق و پروژه های جدید سوق داده می شویم که باعث تحقق زندگی ما می شود. برای موفقیت در یک تغییر شغلی ، باید یک ذهن را آزاد گذاشت تا موقعیت اکنون ما و این که عقب نشینی هایی وجود دارد درک کن.د ما با تلاش برای دستیابی به خوشبختی و تحقق خواسته های زندگی روزمره ، شهامت شروع را داریم.
آیا می خواهیم سال 1399 را به عنوان سالی که به گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و بازبینی فیلم هایی که قبلاً دیده ایم ، سپری کنیم؟ وقت آن است که بفهمیم آیا آینده ای که ما به سمت آن می رویم آینده ای است که ما همیشه آرزو داشتیم. زیرا ، حتی در زمان ویروس کرونا می توانید از طریق تحصیل ، تجربه کاری یا ارتباطات مجازی افق دید خود را گسترش دهید. مسیر انتخابی شما مهم نیست ، شروع یک مسیر جدید شغلی شما را ملزم می کند تا به طور مداوم از چالش ها و عقب نشینی ها استفاده کنید
برای موفقیت ، باید از حمایت دوستان و خانواده خود استفاده کنیم ، نقشه ای ترسیم کنیم تا به مکانی که می خواهیم برسیم و به توانایی خود در انجام تعهد ایمان داشته باشیم. اگر به خود اجازه دهیم از شکست در زندگی حرفه ای خود بترسیم ، ممکن است هرگز ندانیم که واقعاً شغل های ما چقدر تحقق می یابد1399 می تواند سالی باشد که ما در اموزش خود سرمایه گذاری می کنیم و خود را وقف یادگیری چیزی می کنیم که همیشه می خواستیم یاد بگیریم و جسارت پیدا کردن مسیرهای شغلی را بر خلاف همه شانس ها پیدا کنیم.اگر راکد بمانید و منتظر آسایشهای آشنای دنیای قبل از COVID شوید سال 1400 در حقیقت تکرار 1399 برایمان خواهد بود . ما باید از فضای تغییر که کشور را احاطه کرده استفاده کنیم و تصمیم بگیریم که آیا اوقات فراغت ما اختصاص دادن به سرگرمی منجر به اهداف کلان ما می شود؟
بازآفرینی مسیر شغلی خود در زمان عدم اطمینان شغلی می تواند دشوار باشد. این امر به ویژه هنگامی صادق است که توصیه می شود محافظه کارانه عمل کنید و ریسک نکنید.
تمام گزینه ها را در نظر بگیرید
تمرکز در یک مسیر رویایی می تواند وسوسه انگیز باشد. اما این می تواند محدود کننده باشد و در بحران کنونی ، تلاش برای در نظر گرفتن همه گزینه های پیش روی شما بسیار منطقی تر است. تغییر به ندرت به همان اندازه که برنامه ریزی می کنیم خطی است.
هنگامی که به آینده خود فکر می کنید ، خوب است که مسیرهای مختلفی را در نظر بگیرید. کمی وقت بگذارید و در مسیرهای مختلف تحقیق کنید تا پایین بیایید و در ادامه یک جاده مشخص قطع نشوید.
پروسه های جدید را شروع کنید
بازآفرنی اغلب به این معنی است که خودتان را برای مقابله با هر فرصتی ممکن آماده کنید ، و این اغلب به معنای انجام کاری در کنار شما است. این ممکن است پرورش دانش جدید ، توسعه یک مهارت جدید یا صحبت کردن با افراد مناسب باشد. بسیاری از افراد به مدرسه شبانه نگاه می کنند ، کارهای مشاوره ای انجام می دهند یا درگیر ایده های نوپا می شوند.
چندین دوره وجود دارد که می توانید انجام آنها را به صورت آنلاین انجام دهید تا به شما کمک کند تا در سفر خود از نو اختراع کنید. سایت های آموزش آنلاین مکانی عالی برای شروع بررسی گزینه های شما است. بسیاری از سایت ها نیز تخفیف قابل توجهی در دوره ها ارائه می دهند.
با همکاران سابق خود دوباره ارتباط برقرار کنید
ممکن است فکر کنید شبکه سازی - که غالباً ارتباطات رو در رو را شامل می شود ، با توجه به شرایط موجود دشوار است. وقتی نمی توانید در یک کنفرانس یا رویداد شرکت کنید ، وقتی نمی توانید یک قهوه را ملاقات کنید چگونه می توانید روابط برقرار کنید؟
پاسخ این است که این کار را بصورت آنلاین انجام دهید. با همکاران قبلی یا کسانی که قبلاً نزدیک بودید اما چند سال است با آنها صحبت نکرده اید دوباره ارتباط برقرار کنید. این افراد بیشتر از کسانی که خیلی به شما نزدیک هستند ، کمک سازنده ارائه می دهند. به آنها پیامی رها کنید و مکالمه را دوباره ادامه دهید.
اجتماعی تر شوید
برای شروع ایجاد روابط جدید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. از توییتر استفاده کنید و لیست های خاص مشاغل را از افرادی که باید آنها را دنبال کنید پیدا کنید. شرکت هایی را که می خواهید در آنها کار کنید پیدا کنید و مدیران آنها را در LinkedIn اضافه کنید.
به دنبال ارتباطاتی باشید که می توانید زمینه های مشترک آنها را داشته باشید. در شرکت ها کاوش کنید تا افرادی با ارتباطات یا علایق متقابل را پیدا کنید. همچنین اگر کسی را پیدا کنید که به همان موسسه آموزشی رفته باشد ، شروع مکالمه خوبی است.
با معرفی خود پیام ارسال کنید و خود را در رادارهای مناسب قرار دهید. کاری کنید که وقتی مشغول استخدام فعال هستند ، شما را به خاطر بسپارند. با توجه به اینکه هنوز بسیاری از افراد از خانه کار می کنند ، آنها از فردی جدید برای گفتگو استقبال می کنند.
شکافها را پیدا کنید
هنگامی که ایده هایی در مورد کاری که می خواهید انجام دهید پیدا کردید ، باید یک بازنگری شخصی انجام دهید تا بفهمید برای رسیدن به آنجا چه کاری باید انجام دهید. عمل گرا و عملی باشید. خلا دانش و مهرات خود را پیدا کنید.
یک روش خوب برای این کار فکر کردن در مورد مصاحبه است. از پرسیدن چه سوالاتی متنفر هستید؟ اینها به احتمال زیاد مناطقی است که شما برای مقابله با آنها اعتماد به نفس یا مهارت کافی ندارید. با آنها شروع کنید.
منطعف باش
به راحتی می توان در مسیرهای ثابت قرار گرفت. به راحتی می توان به خود شک کرد یا توانایی های خود را دست کم گرفت.
به جای اینکه به چنین روشهایی فکر کنید ، سعی کنید از تغییر و امکانات جدید استقبال کنید. آینده را به عنوان یک بوم باز برای نقاشی در نظر بگیرید.
گامهایتان را کوچک کنید
اگر چیزها را کمی طاقت فرسا می دانید ، همه چیز را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. روزانه یک کار کوچک انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید. این ممکن است در حال تهیه لیستی از دوره های آنلاین در زمینه انتخاب شما باشد. یا ممکن است لیستی از نیروهایی که فکر می کنید می توانند به شما کمک کنند را تهیه کنید. یا حتی شاید حتی لیستی از شرکت هایی که می توانید خودتان را در حال کار در آنها تصویر کنید.
حتی می توانید از آنچه در حال حاضر از آن لذت می برید و از آن لذت نمی برید ، طوفان فکری کنید؟ گام های کوچکی که برمی دارید در آخر همه جمع خواهد شد.
به دیگران کمک کنید
بیرون آمدن از ذهن خود یک روش عالی برای تقویت مجدد خودتان است ، ضمن اینکه به خوبی برای اطرافیانتان نیز مفید است. اگر در شرایط خود گرفتار شده اید ، دیدگاه کافی داشته باشید - راه هایی برای کمک به دیگران نیز پیدا کنید.
شاید بتوانید روش هایی برای کمک به جوامع محلی چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین پیدا کنید. شما حتی می توانید از مهارت هایی که در این زمینه کسب میکنید در شغل خود استفاده کنید زیرا مشاغل بعد از این بحران مجدداً باز می شوند.
با دیگران صحبت کنید
شما برخی تغییرات عمده شخصی را پشت سر می گذارید ، و یکی از بهترین راه ها برای کمک به خود در پردازش آنچه که تجربه می کنید ، ساده است فقط صحبت با کسی است.
گرچه انجام این کار در مواقع کنونی دشوار است ، اما دستیابی به دیدگاه های دیگران می تواند کمک بزرگی باشد. با دوستی که برای او احترام دارید یک پیاده روی و گفتگوی اجتماعی داشته باشید. یک مربی شغلی به صورت آنلاین پیدا کنید یا با دوستان اصلی این صنعت یک تماس بزرگنمایی کنید. این را به تنهایی طی نکنید
بحران را در آغوش بگیرید
اگر به دلیل شرایطی که قادر به کنترل آن نیستید به دنبال نقش جدیدی هستید ، این دوره انتقالی مرحله احساسی است که مجبور می شوید با گذشته ای که از دست رفته است کنار بیایید و آینده ای نامشخص است. اگر کار شما از کار خارج شده باشد ، یا شما را به مدت طولانی سوق داده اند ، به طور قابل ملاحظه ای باعث ترس بسیاری از افراد از استرس و اضطراب می شود.
یکی از آن افراد نباشید. عدم اطمینان را بپذیرید و کمی از کار افتادگی را به خودتان بدهید.
زمان خاموش برای نه تنها ذخیره مجدد انگیزه و توجه مغز بسیار مهم است ، بلکه به ما امکان می دهد تا تمام فرایندهای شناختی خود را حفظ و تقویت کنیم. استراحت کنید ، خودتان را برای آن شکست ندهید ، و برای مرحله بعدی قویتر خواهید شد.