• اسلاید1
  • 1

سه سوالی که باید در مورد شغل کنونی از خود پرسید؟
شاید همه ما به برهه ایی از زمان رسیده باشیم که احساس کنیم شغل اکنون ما،شغلی نیست که در رویا داشتیم و میابیم که دوباره باید از اول شروع کنیم.

وقتی برنامه شغلی ندارید ، حتی فکر کردن در مورد آینده نیز کاملاً نگران کننده خواهد بود. اما در اینجا برخی از سوالاتی وجود دارد که اگر از خود پرسیدیم به ما کمک می کند تا نه تنهاخود را به مسیر درست هدایت کنیم - بلکه برای آینده شغلی خود نیز برنامه ریزی کنیم.


من واقعاً به چه چیزی علاقه مند هستم - و چرا؟
همانطور که حرکت بعدی شغلی خود را در نظر می گیرید ، باید به این فکر کنید که چه چیزی شما را از بیدار شدن هر روز هیجان زده می کند ، اما در اینجا متوقف نشوید. برای هر علاقه یا رغبت، واقعاً سعی کنید مشخص کنید که چه چیزی باعث هیجان شما می شود. همچنین امتحان برخی موارد که به شما این امکان را می دهد کمی بیشتر علایق خود را جستجو کنید مفید است - به پروژه های داوطلبانه ، شلوغ کاری های جانبی و مصاحبه های اطلاعاتی فکر کنید . به آنچه شما را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنین آنچه فکر می کنید ممکن است شما را تحت تأثیر قرار دهد ، توجه کنید. هدف این است که حفاری کنید تا زمانی که به پایه اشتیاق برسید.


"شغل رویایی" من چگونه به نظر می رسد؟

اکنون ، این فقط به معنای یک واژه نیست. وقتی به شغل ایده آل خود فکر می کنید باید تمام جنبه های شغل را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، آیا شما یک محیط ساختار یافته و به شدت تنظیم شده را ترجیح می دهید ، یا یک محیط بدون ساختار و خلاق را؟ آیا می خواهید هر روز برای کار کت و شلوار ، لباس فرم یا شلوار جین بپوشید؟ آیا می خواهید از راه دور کار کنید ، به شهرهای مختلف سفر کنید یا به یک دفتر بروید؟ هر یک از این سوالات به طور قابل توجهی بر انواع نقش هایی که شما خواهید دید تأثیر می گذارد.

همچنین باید در نظر بگیرید که نقش ممکن است در یک سال ، سه سال یا حتی 10 سال چگونه باشد. همانطور که می دانید چگونه می خواهید پیشرفت کنید ، نگاهی به مسیر حرکت شغلی بیندازید.

آیا شما در یک مهارت یا موضوع خاص متمرکز خواهید ماند ، یا ترجیح می دهید بیشتر یک متخصص عمومی باشید؟ آیا شما مجبور خواهید شد که در برخی موارد ، مدیریت دیگران را شروع کرده و از کارهای تولید خود صرف نظر کنید؟ (این موضوع به ویژه برای متخصصان خلاق بسیار مهم است.) آیا ارتقا و افزایش حقوق براساس تجربه انجام می شود یا آیا مانند بازگشت به مدرسه به مهارت ها و مدارک خاصی احتیاج دارند؟

اگرچه شما هرگز واقعاً نمی دانید که چگونه نقش شما در طول زمان تکامل می یابد (یا حتی مشاغلی که ممکن است در آینده وجود داشته باشد!) ، اما مهم است که چگونه پیشروی می کنید نقش تغییر می کند.

این شغل چگونه با زندگی من همسو میشود ؟

در این مسیز با جواب دادن به این سول، " آیا کار رویایی شما با زندگی رویایی شما متناسب است ؟" مد نظر داشته باشید شغلی که شما را خوشحال کند همیشه به زندگی که شما را خوشحال کند منجر نمی شود.

این مهم است که به انتخاب شغل خود در دیگر ابعاد زندگی خود نگاه کنید - روابط ، سرگرمی ها ، تعهدات خانوادگی ، حتی مواردی مانند تناسب اندام و معنویت.
تحقیق کنید که چه مدارک و مدارکی را برای پیشرفت لازم دارید ، با افرادی که در این زمینه هستند ملاقات کنید تا از آنها برای ورود به سیستم راهنمایی بگیرید و همانطور که برای ساختن رزومه خود می خواهید از آنها وظایف هدفمند بخواهید.

برنامه ریزی برای هر مرحله در طول مسیر غیرممکن است ، اما پرسیدن سوالات کلان در مورد آنچه از شغل خود می خواهید می تواند در ترسیم مسیر در هر مرحله به شما کمک کند.