• اسلاید1
  • 1

چگونه در مورد بهداشت روان در محل کار صحبت کنیم
داشتن شغلی که از آن لذت می برید می تواند تأثیر بسزایی مثبت در زندگی شما داشته باشد. از طرف دیگر ، اگر از رفتن به محل کار خود می ترسید ، دائماً استرس دارید و احساس می کنید از حمایت کمی برخوردار هستید ، شغل شما می تواند آسیب روحی و روانی بزرگی را به بار آورد. بیشتر ما به دلیل مسائل مربوط به کار ، سرانجام با مشکلات روحی روبرو خواهیم شد طبق آمار بیش از یک چهارم افراد شاغل با مسائل بهداشت روان سروکار دارند و در بین شاغلین از هر سه نفر یک نفر به دلایل بهداشت روان مرخصی گرفته است. بعلاوه ، به نظر می رسد که تأثیر مداوم COVID-19 سلامت روان ما را بیش از پیش تحت فشار قرار می دهد خواه این مسائل به صورت افسردگی ، اضطراب یا حتی استرس بروز کند ، این نکته پیش می آید که حتی کسانی که به نظر می رسد کاملاً از مشکلات بهداشت روان رها شده اند ، به کمی استراحت احتیاج دارند. این به این دلیل است که همه ما در یک مقطع یا زمان دیگری مجبور شده ایم با سلامت روان خود دست و پنجه نرم کنیم ، چه از این موضوع کاملاً آگاهی داشته باشیم یا خیر

متأسفانه ، بررسی و ارزیابی بهداشت روان هنوز هم در بسیاری از محل های کار موضوع ممنوعه ایی است. در حالی که بهداشت روانی به اندازه داشتن بینی مسدود شده و یک جعبه دستمال کاغذی عادی نیست ، اما ماهیت پنهان آن به این معنی است که درخواست یک مرخصی کوتاه حتی مملو از احساس گناه و در نهایت استرس و اضطراب بیشتر می شود.
بنابراین ، اگر با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کنید ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ و اگر فکر می کنید یک همکار به کمک نیاز دارد چه کاری باید انجام دهید؟
چرا سلامت روان در محیط کار مهم است؟
کارشناسان این حوزه معتقدند یک محیط کار خوب ،توانمند کننده است و می تواند به شما کمک کند تا هدف را درک کنید و با ان هماهنگ شوید و ارتباط برقرار کنید
کار می تواند مزایای ارزشمندی داشته باشد که تأثیر مثبتی بر سلامت روان دارد ، مانند:
• بهبود کیفیت زندگی و رفاه ؛
• دادن ساختار و روال به زندگی روزمره ؛
• کمک به احساس معنا و هدف ؛
• ترویج فرصت های ورود و حمایت اجتماعی ؛
• تأمین امنیت مالی.


آیا باید به رئیس یا همکارانم در مورد وضعیت بهداشت روانی خود بگویم؟
آگاهی از سلامت روان در چند سال گذشته بسیار افزایش یافته است. اما این تصمیم در مورد اینکه آیا باید به رئیس یا همکاران خود بگویید کاملاً روشن نیست.
قطعا آرزوی همه شاغلین این است که روزی بتوانند علناً در مورد یک وضعیت بهداشت روان صحبت کنند به همان روشی که اگر پایشان شکست به کارفرمای خود میگویند
جالب اینجاست که روابط محیط کار در مقایسه با قبل از COVID اهمیت بیشتری پیدا کرده است,و به نظر می رسد گشودگی و اعتماد بین کارمندان و مدیران در حال بهبود است اما هنوز راه برای پیشرفت وجود دارد.
در حقیفت تصمیم گیری در مورد اینکه به کارفرمای خود بگویید یا نه واقعاً تصمیم بزرگی است و هیچ پاسخ قطعی در مورد این پاسخ وجود ندارد ، و این واقعاً به شرایط خود فرد و شرایط محل کار بستگی دارد.
اما اگر شما شاغل هستید و در مورد بهداشت روان نکته قابل تاملی وجود دارد و
• شما معتقدید که گفتن صحبت در مورد سلامت روان از سوی مدیران شما به خوبی پذیرفته خواهد شد.
• مدیران شما تنظیماتی منطقی برای حمایت از شما در محل کار انجام می دهند ، مانند کاهش روزها یا ساعت های کاری شما.
• همکاران شما این مساله را درک خواهند کرد و شایعه ایی شکل نمیگیرد
با مدیران خود در این زمینه صحبت کنید اما چنانچه
• شما نگران تبعیض احتمالی یا کاهش فرصت های شغلی هستید.
• وضعیت بهداشت روانی شما بر توانایی شما در انجام کار تأثیر نمی گذارد ، و شما هیچ تغییری در حجم کار خود لازم ندارید.
• احساس می کنید در خارج از محل کار پشتیبانی کافی دارید و با گفتن رئیس خود چیز زیادی برای بدست آوردن ندارید
لذا از بیان آن خود داری کنید.
و اگر در حال جستجو برای کار هستید:
"برای افرادی که امروز به دنبال کار هستند ارزیابی و بررسی بهداشت روان امری دشوارتر است، زیرا شما نسبت محل کار دیدگاه شفافی ندارند
یک روش عالی برای دستیابی به برخی از بینش ها تحقیق در مورد شرکت بصورت آنلاین و پرسیدن سوالاتی در مرحله مصاحبه در مورد فرهنگ محیط کار و خدمات پشتیبانی موجود برای کارکنان است.
این به شما سرنخ می دهد که محیطی که ممکن است به آنجا بروید چگونه است و چقدر در این مورد میتوانید مانور دهید اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری بدست آورید ، سعی کنید یک به دنبال یک ارتباط فردی باشید و ببینید آیا می توانید شخصی را پیدا کنید که در این سازمان کار میکند یا کرده باشد تا به شما کمک کند درک بهتری داشته باشید.
چگونه می توانم به یک همکار کمک کنم؟
ما گاهی وقت خود را با همکاران و درمحیط کار بیشتر از خانواده و دوستان خود می گذرانیم ، بنابراین همکاران واقعاً در موقعیت خوبی قرار دارند که در سلامت روان همراه ما باشند . یکی از مهمترین مواردی که باید بدانید این است که اگر احساس می کنید تحمل سلامت روان شما بیش از حد دشوار است ، احتمالاً رئیس ، دوستان و همکاران نیز تجربه مشابهی داشته اند. شما قطعاً تنها نیستید و افرادی در محل کار شما هستند که می توانند به شما کمک کنند و بالعکس.

مهم است که به یاد داشته باشید که اگر یک همکار به کمک احتیاج دارد ، نیازی نیست که مشاور او باشید در عوض ، اگر علائمی را مشاهده کردید که نشان می دهد یکی از همکاران شما در آن:
• به نظر نمی رسد خودش باشد ؛
• دارای حالات نوسانی است.
• گوشه گیر یا بدخلق است
• آنقدرها درگیر کارها نیست
• فراموشکار است یا در تمرکز مشکل دارد.
• در کار خوب عمل نمی کند
کافیست به او بازخورد دهید وسعی کنید با دقت و نگرانی واقعی ، و بدون قضاوت ، به او گوش دهید .