• اسلاید1
  • 1
کار آفرینی

بیکاری در جامعه امروز ما مشکل و معضل اساسی است که مسائل ناگوار دیگری را به دنبال خود دارد. این بیکاری مخصوصا برای قشر جوان تحصیل کرده و فارالتحصیلان دانشگاهی وضعیت بدی را بوجود آورده است. در راستای ارائه راهکار برای بهبود وضعیت کار در کشور، تمرکز اصلی ما بر این موضوع است که در بخش مهمی از بیکاری و عدم موفقیت افراد در جذب شغل، مشکل و مسئله مربوط به نبود فرصت های شغلی نیست

بلکه مشکل در عدم توانایی آنها در استخدام شدن، جذب فرصت های شغلی و به تعبیر دیگری شکار کار است.
بخش زیادی از افراد تحصیل کرده صرفا به دنبال تحصیل در رشته ی خاصی بوده اند و مهارت های مورد نیاز دیگر برای جذب در بازار کار را ندارند.آنها حتی تصویر صحیح و واقعی از سازوکارهای بازار کار و کسب درآمد در ایران را ندارند و گاه حتی نمی دانند چگونه باید خود را به کارفرماهای آینده خود معرفی کنند.با ابزارهای جستجوی شغل ناآشنا هستند و مشکلات روانی و مدیریتی و حرفه ای خاصی دارند که هر کدام از آنها مانعی برای دست یابی به شغل و حرفه ای مناسب است.
.
گام اول
آنچه هستید؛آنچه باید باشید!(مجموعه کارگاه‌های مهارت افزایی)
دنیای کار مدرن دنیای تخصص‌ها و مهارت‌هاست، در دنیای امروز گرفتن تنها یک مدرک تحصیلی، شغل و کار ما را تضمین نمی‌کند و داشتن مجموعه‌ای از مهارت‌ها و توانایی‌ها،کلید موفقیت داشتن یک شغل خوب است.این توانایی‌ها و مهارت‌ها در حوزه‌های گوناگون اعم از دارا بودن سلامت روانی، شخصیت توانمند حرفه‌ای، مهارت‌های کامپیوتری و مهارت در معرفی درست توانمندی‌های خود، وجود دارد. انسان موفق امروز در بازار کاری، انسانی است که چند بعدی است و ازنظر ذهنی و شخصیتی،می‌تواند در موقعیت‌های مختلف با توجه به شرایط و چالش‌ها، نقش خود را به‌ درستی ایفا نماید.در بازار کار مدرن امروز، مهم نیست که به دنبال چه شغل و حرفه‌ای هستند، برای همه‌ی آن‌ها، مجموعه‌ای از توانمندی‌ها و مهارت‌های عمومی وجود دارد که باید داشته باشید.گاهی ممکن است شما باوجود داشتن تحصیلات بالا، تنها به دلیل عدم مهارت در این توانمندی‌ها موقعیت‌های بسیار خوبی را از دست می‌دهید. گاهی ممکن است فقط به خاطر عدم توانایی در کنترل فشار روانی و استرس کاری، موقعیت شغلی بسیار خوب خود را از دست می‌دهید و گاهی فقط به دلیل اینکه نمی‌دانید چطور در یک مصاحبه کاری حضورداشته باشید و به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید، کار رؤیایی خود را از دست می‌دهید. گاهی اوقات مهارت‌های بسیار کوچکی هستند که می‌توانید در طول دو ساعت در یک کارگاه آموزشی یاد بگیرید تا زندگی شغلی و حرفه‌ای خود را متحول کنید.
کارگاه آموزشی تکنیک‌های خودارزیابی
مجموعه کارگاه‌های آموزشی سلامت روان در زندگی حرفه‌ای
مجموعه کارگاه‌های آموزشی شخصیت حرفه‌ای داشته باشیم
مجموعه کارگاه‌های آموزشی مهارت های کامپیوتری حرفه ای
مجموعه کارگاه‌های آموزشی خود را درست معرفی کنیم
گام دوم
من،کار و بازار کار
تا زمانی که تصویر درستی از شغل و کار نداشته باشید، تا زمانی که ندانید هویت شغلی و حرفه ای شما در بازار کار چیست، تا زمانی که به درستی ندانید مجموعه توانایی ها و تخصص های شما در کدام عنوان شغلی موفقیت بیشتری کسب خواهد کرد و تا زمانی که با بازار کار در ایران آشنا نباشید، شانس زیادی برای موفقیت در بازار کار نخواهید داشت. شاید تا کنون برای کسب درآمد کارهای زیادی انجام داده باشید و یا همیشه این سوال در ذهن شما مطرح شده باشد که شما واقعا چه کاره هستید و یا چه کاره باید باشید؟ شغل رویایی شما چیست و چگونه می توانید مسیر زندگی حرفه ای خود را به سمت آن ببرید؟ گاهی مجبورید برای گذران زندگی به سراغ کارهای نجات دهنده بروید که هیچ تناسبی با مهارت های شما ندارند و یا برای خود شغل دوم اختیار کنید و گاهی نیاز است که زندگی حرفه ای خود را به صورت کلی تغییر دهید. موضوعات مهمی پیرامون شغل ها و کارها و حرفه ها و سازوکارهای بازار کار در ایران که در این گام در قالب مجموعه کارگاههای متفاوت عرضه می شوند.

گام سوم
شکار کار
شکار کار در بازار کار ایران نیازمند آشنایی صحیح با شرایط و وضعیت آن است. آنچه برای شما در نهایت اهمیت دارد این است که بتوانید کار و حرفه مورد علاقه خود را پیدا کنید و برای دستیابی به آن باید با مهارتها و توانمندی های ویژه ای همراه باشید. باید بدانید که چگونه و در کجا به دنبال شغل و کار مورد علاقه خود باشید، چگونه برای آن درخواست دهید، با کارفرمای خود چگونه رفتار کنید و ارتباط پایدار داشته باشید، سهم اینترنت و فضای مجازی در پیدا کردن فرصت های شغلی و دستیابی به آن چیست و حتی اینکه برای شکار کار به بازارهای بین المللی بروید. در این گام، مجموعه کارگاههای به منظور آشنایی صحیح با شکار کار طراحی شده است که شرکت شما در این کارگاهها شانس شما را برای دست یابی به شغل مورد نظرتان بسیار افزایش می دهد.
مجموعه کارگاههای شکار کار
مجموعه کارگاه‌های آموزشی کار خود را شکار کنید!
مجموعه کارگاه‌های آموزشی کارفرمای آینده خود را شکار کنید!
مجموعه کارگاه‌های آموزشی به صورت آنلاین شغل شکار کنیم!
مجموعه کارگاه‌های آموزشی شکار کار در بازارهای بین المللی!

این ها گام هایی هستند که برای شروع کار یابی لازم اند.