• عید فطر مبارک
  • 1

 

کارآفرینی موفق شامل ریسک پذیری است.کارآفرینان بی شماری برای رساندن مشاغل خود به مکان فعلی ریسک کرده اند. ریسک کردن ، به این معنی نیست که کورکورانه وارد تجارت شوید و سپس انتظار نتایج عالی را داشته باشید. ریسک پذیری در کارآفرینی شامل برنامه ریزی دقیق و سخت کوشی است.

چرا کارآفرینان باید ریسک کنند؟:
1. دیگر لازم نیست "اگر چه" بپرسید؟

از بنیانگذار و مدیر عامل آمازون جف بزوس نقل شده است که گفته است ، "من می دانستم که وقتی 80 ساله بودم ، از این که این کار را امتحان کردم پشیمان نخواهم شد ... می دانستم که اگر شکست بخورم ، بازهم از این کار پشیمان نخواهم شد. من می دانستم که چیزی که ممکن است مرا پشیمان کند ، تجربه نکردن کاری است که آرزویش را دارم "
هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که آیا خطرها نتیجه می دهند ، مهم نیست که چقدر محاسبه شده باشند . اما این نباید مانع از خطر شود. اگر می خواهید کسب و کار شما موفق شود ، پذیرش خطرات ضروری است. .
2. از ریسک پذیری یاد می گیرید

برخی از خطرات ممکن است نتیجه ای نداشته باشد ، اما یک فرد ریسک پذیرهمیشه به شکست به عنوان فرصتی برای یادگیری نگاه می کند. مایکل استلزنر ، صاحب آزمایشگر رسانه های اجتماعی ، می نویسد که تمایل به آزمایش ایده های جدید ،کلید رشد کسب و کار است.
شکست به شما یاد می دهد که چگونه استراتژیک فکر و برنامه ریزی کنید . فقط به یاد داشته باشید که همه خطرات خوب نیستند ، و در صورت شکست ، از آن درس بگیرید و ادامه دهید.
3. نوآوری و فرصت با ریسک گره خورده است

نوآوری شامل تغییر نحوه انجام کارها توسط افراد است. این را با این واقعیت ترکیب کنید که مشتری دائماً خواسته های خود را تغییر می دهد و شما فرصت های مداومی برای کسب و کار جدید دارید. این در مورد به اشتراک گذاشتن و آموزش آنچه ما می دانیم و عملی کردن ایده های جدید به عنوان یک وضعیت دارای پیشرفت است.

رهبران تجارت ریسک را به عنوان هزینه فرصت و نوآوری می پذیرند. آنها می دانند اگر شما خطر شکست در کار خود را قبول نکنید ، این اتفاق نمی افتد.

4- کسانی که ریسک می کنند یک امتیاز رقابتی دارند

از آنجا که بیشتر افراد تمایل به جلوگیری از خطر دارند ، کسانی که به اندازه کافی شجاع هستند که ریسک کنند ، دارای مزیت رقابتی هستند. مشابه مفهوم مزیت اولین حرکت ، هنگامی که اکثر افراد از ریسک دور می مانند ، این به معنای کمتر رقابت برای افراد ریسک پذیر است . این بدان معناست که اگر فرصتی ارزشمند پیدا کرده اید و هیچ کس دیگری از آن استفاده نکرده است ، شما تنها کسی هستید که از مزایای آن استفاده می کنید و با مشتریان ارتباط برقرار می کنید.

بنابراین در هر زمان که می خواهید ریسک کنید ، رقبا را در نظر داشته باشید. اگر ریسک نکنید ، ممکن است در عوض بقیه این کار را انجام دهند. اما تا زمانی که بازده بالقوه را درک کنید ، می توانید مطمئن باشید که آیا این یک خطر ارزشمند است یا خیر.
5- افراد خطرپذیر ممکن است رضایت بیشتری داشته و از زندگی خود لذت ببرند.

بیشتر افراد تمایل به ریسک پذیری ندارند ، اما مطالعه ای در زمینه ریسک پذیری نشان داد که بین تمایل به ریسک پذیری و رضایت شخصی رابطه وجود دارد. شما به گذشته و به آنچه ممکن است بوده باشد یا ترسی که هنگام مواجهه با عدم اطمینانی که احساس می کنید نگاه نخواهید کرد. در عوض ، شما می دانید که در طرف دیگر سناریوی "چه می شود" چه چیزی وجود دارد و می توانید از اینکه می خواهید برای رشد تجارت خود ریسک کنید ، احساس غرور کنید.

اکنون این بدان معنا نیست که شما در هر نوبت ریسک می کنید بلکه در عوض ریسک های محاسبه شده ای را که کاملاً بررسی شده اند ، انجام می دهید. اجتناب از خطرات غیرضروری و نه گفتن به موارد جدید بر اساس تجربیات گذشته می تواند به همان اندازه رضایت بخش باشد. یافتن تعادل مناسب و ریسک پذیری در صورت منطقی ، حتی اگر احتمال شکست نیز وجود داشته باشد ، راهی مطمئن برای یافتن موفقیت و رضایت است.

صاحبان مشاغل چه نوع ریسکی را باید انتظار داشته باشند؟

هنگام توصیف تصمیماتی که تحت سطوح مختلف عدم اطمینان وجود دارد ، ریسک اغلب به عنوان یک اصطلاح پیجیده و گسترده استفاده می شود. اما گسترده نگه داشتن مفهوم ریسک هنگام تلاش برای پیمایش و تصمیم گیری هیچ لطفی برای شما یا تجارت شما ندارد. درعوض ، شما می خواهید نوع ریسکی را که بپذیرید و اینکه چگونه می تواند روی تجارت شما تأثیر بگذارد ، درک کنید.

در اینجا انواع مختلفی از خطر وجود دارد که می توانید به عنوان یک مالک مشاغل با آن روبرو شوید:
ریسک بازار

ریسک بازار که به آن ریسک سیستمیک نیز می گویند ، به خطر ضرر ناشی از نوسانات در بازار اشاره دارد. برای کاهش این خطر ، یک کارآفرین باید استراتژی های مختلفی را که شما را از تغییرات یا اختلالات احتمالی آگاه می کند ، تهیه و اجرا کند.
طبق نظر کارشناسان این ممکن است شامل بررسی روندها و سلایق مصرف کننده ، آزمایش مداوم بازار برای ترجیحات مصرف کننده و محوری در ارتقا محصولات و خدماتی باشد که در دوره رکود اقتصادی فروش بهتری دارند.
ریسک رقابتی

ریسک رقابتی به این احتمال اشاره دارد که رقابت مستقیم یا غیرمستقیم بر درآمد یا حاشیه کسب و کار شما تأثیر بگذارد. این اغلب به دلیل مزیت های رقابتی در مشخصات محصول ، قیمت یا استراتژی بازاریابی است.
این نوع ریسک برای شرکت های نوپا بیشتر است زیرا آنها معمولاً با شرکت هایی که چندین سال قبل حضور خود را در بازار تثبیت کرده اند رقابت می کنند. یک کارآفرین می تواند با انجام تجزیه و تحلیل این خطر را به حداقل برساند و راهکارهایی برای مقابله با رقبای خود ارائه دهد.
ریسک اعتبار

ریسک اعتبار به ریسکی گفته می شود که یک کارآفرین هنگام عرضه یک محصول یا خدمات جدید در بازار با آن روبرو می شود. اعتبار نام تجاری به تأسیس یک کسب و کار کمک زیادی می کند و می تواند بر تصمیمات خرید مشتریان بالقوه تأثیر بگذارد.

طبق یک مطالعه ، تقریباً 59 درصد از مصرف کنندگان ترجیح می دهند محصولات جدید را از برندهایی که با آنها آشنایی دارند خریداری کنند و 21 درصد اظهار داشتند که کالای جدیدی را خریداری کرده اند زیرا این محصول از برند مورد علاقه شان بوده است.

برای کاهش خطر اعتبار ، چندین استراتژی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. این موارد شامل ایجاد حضور آنلاین حرفه ای از طریق وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی کسب و کار شما ، تمرکز روی محصولات و خدمات با کیفیت و جلوگیری از معاملات مشکوک تجاری است.
ریسک فناوری
ریسک فناوری به خطر خساراتی گفته می شود که صاحبان مشاغل به دلیل خرابی های فناوری با آن روبرو می شوند. به عنوان مثال ، از دست دادن درآمد به دلیل خراب شدن وب سایت تجارت الکترونیکی شما ، یا نقض امنیت در نتیجه سرقت اطلاعات مشتری.
بهترین راه برای به حداقل رساندن این خطر سرمایه گذاری در فناوری روز است که هم مقرون به صرفه باشد و هم قابل اعتماد. برای اطمینان از اینکه همه چیز روان کار می کند و از تمام اطلاعات مشتری محافظت می شود ، باید به طور منظم نگهداری و بررسی های امنیتی انجام شود.
ریسک مالی

ریسک مالی به ریسکی گفته می شود که جریان نقدی شرکت برای انجام تعهدات مالی آن کافی نباشد. این به راحتی بزرگترین نگرانی بیشتر صاحبان مشاغل است زیرا گردش پول، سلامت و ثبات تجارت شما را تعریف می کند.
این خطر فقط به کمبود فروش یا هزینه های عملیاتی بیشتر محدود نمی شود ، بلکه منابع مالی شما را نیز شامل می شود. باید در انتخاب سرمایه گذاران دقت کنید و تعیین کنید که آیا میزان بازده و سهام شرکت شما برای میزان بودجه مناسب است.

شما باید به طور فعال ریسک مالی خود را مدیریت ، تنظیم و پیش بینی کنید زیرا این مستقیم ترین و سازگارترین ریسک برای تجارت شما خواهد بود.
مدیریت ریسک کسب و کار

خطر پذیری رابطه تنگاتنگی با کارآفرینی دارد . شما ممکن است یک کار با درآمد ثابت را ترک کنید ، اعتبار خود را با محصولات جدید به خطر بیندازید و ریسک مالی با وام یا سرمایه گذاری را بپذیرید. علاوه بر این ، خطرات مربوط به استخدام کارمندان ، استراتژی های بازاریابی و حتی خدمات مشتری است.

به جای دلسرد شدن یا بی هدف به جلورفتن ، می توانید در عوض به عنوان یک ریسک پذیر حساب شده کار کنید ، که با دقت در جهت رسیدن به اهداف خود گام برمی دارد. ریسک اجتناب ناپذیر است ، اما با درک اینکه می توانید راه هایی برای کاهش ریسک غیر ضروری در تجارت خود پیدا کنید و یک برنامه مدیریت ریسک تدوین کنید. این راهنمای مداوم برای هر شغلی متفاوت خواهد بود و قرار است با گذشت زمان تنظیم و بهبود یابد.

در اینجا چند مرحله بالقوه وجود دارد که باید برای شروع برنامه خود شروع کنید:

ریسک را شناسایی کنید: ریسک های بالقوه ای را که کنترل نمی کنید به طور فعالانه مشاهده و ارزیابی کنید.
مراحل اقدام: 2-3 عمل فوری که می توانید برای کاهش انواع مختلف خطرات انجام دهید اجرا کنید. اگر چیزی غیر منتظره باشد ، مانند بحران بازار یا خرابی تجهیزات ، این امر می تواند در کوتاه مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار شما شود.
مسئولیت کارمندان: در ارتباط با کارمندان خود در شناسایی ، مدیریت و کاهش ریسک نقش فعالی داشته باشید. هرچه آمادگی آنها بیشتر باشد ، احتمال انجام اقدامات از پیش تعریف شده شما با موفقیت بیشتر می شود.
مستند کردن ریسک: اسناد کتبی را در مورد نحوه مقابله با انواع مختلف ریسک و میزان کارآیی این طرح در هنگام وقوع این خطرات نگه دارید.

آیا خطر پذیری منجر به موفقیت می شود؟
ریسک کردن قطعاً می تواند به موفقیت منجر شود - به شرطی که ریسکها را به کامل،واقعی و درست بپذیرید.
حقیقت این است که ما در طول زندگی خود با خطرات احتمالی در داخل و خارج از حرفه خود مواجه هستیم. برخی از آنها پیروزی های آشکاری است ، در حالی که دیگران ممکن است یک جهش مالی مسئولانه داشته باشند. آنچه مهم است بررسی جوانب مثبت و منفی ریسکی است که در نظر می گیرید و درک اینکه آیا در نهایت شما را جلو می اندازد یا خیر.
اگر رقبای شما همان خطرات مورد نظر شما را نمی پذیرند ، در حال حاضر شانس موفقیت بیشتر را دارید. با این حال ، بین پذیرفتن ریسک در شرایطی که شانس مخالف شما باشد در مقایسه با ریسک کردن با احتمال بهتر به نفع شما تفاوت وجود دارد. انجام ریسک های حساب شده ای که کاملاً اندیشیده شده و در مواردی که منافع آن از منفی ها بیشتر است دقیقاً نوع ریسک هایی است که منجر به موفقیت شما می شود.
از آنچه ممکن است در صورت عدم موفقیت در خطرات رخ دهد آگاه باشید. آیا نتیجه هنوز قابل کنترل است؟ اگر اصلاً ریسک نکنید چه اتفاقی می افتد و اگر این کار را انجام دهید چه اتفاقی می افتد؟ بدون توجه به تصمیم ، به خطرات خود از نظر اقتصادی فکر کنید.

در نهایت چه چیزی شما را با کمترین خطای احتمالی در طول مسیر پیش می برد؟ ضمن اینکه سلامتی شرکت خود را در راس ذهن خود قرار دهید ، از خطر پذیری الهام گرفته و هیجان زده شوید.
تحمل ریسک تجاری در خود ایجاد کنید

صرف نظر از ریسک هایی که متحمل می شوید ، مهم است که توانایی تحمل آنها را ارزیابی کنید. مهم نیست که چقدر آماده باشید ، با چالش هایی روبرو خواهید شد و مهم این است که برای کنار آمدن با آنها آماده باشید. خانواده ، کارمندان ، شرکا و سرمایه گذاران خود را برای مشکلات پیش رو آماده کنید. داشتن حمایت و درک از اطرافیان به سهولت کار شما کمک می کند.

در این راستا ، رویای خود و دلیل تصمیم گیری در وهله اول برای چنین ریسک هایی را به خاطر بسپارید. ریسک مالی احتمالاً یک عامل بزرگ در طول سفر شما به عنوان یک کارآفرین خواهد بود ، اما دانستن اینکه چرا وارد این کار شده اید و بر این اساس برنامه ریزی کرده اید ، شما را به جایی که می خواهید باشید می رساند.
کارآفرینی موفق نه تنها ایده بلکه شجاعت نیز دارد. شناخت بازار ، دارایی و ریزه کاری های هدف به شما کمک می کند تا در مورد خطر پذیری تصمیمات هوشمندانه ای بگیرید.
اگر به دنبال راهی بهتر برای برنامه ریزی فعال و ارزیابی خطرات تجاری خود هستید ، طراحی نقشه و برنامه زندگی به شما کمک می کند تا امور مالی را ردیابی و برنامه ریزی کنید ، با استفاده از سناریوهای "چه اتفاقی می افتد" ، ایده های پیچیده و موارد دیگر را امتحان کنید تا به شما کمک کند تا در برابر هر خطری آماده باشید