• اسلاید1
  • 1


کارآفرینی آن چیزی نیست که شما فکر می کنید
زندگی یک کارآفرین وقتی در سودای ان باشید جذاب و پر زرق و برق به نظر می رسد. تنظیم برنامه زمانی خود ، ایجاد قوانین خاص خود و ایجاد نوع شرکتی که می خواهید در آن کار کنید می تواند جذاب باشد.
از دید کارآفرینان برتر وقتی به مدت 20 سال کارآفرین باشید ، ، تصورتان از کارآفرینی 180 درجه تغییر خواهد نمود.زمانی اکثر فارغ التحصیلان و افراد ، می خواستند در یک شرکت بزرگ کار کنند. اکنون به نظر می رسد که عکس این قضیه صادق است. همه می خواهند کارآفرین شوند. با این حال ، به دور از یک شیوه زندگی ، کارآفرینی بلیط یک شهربازی همیشگی است که می تواند بیشتر اوقات تهوع آور باشد.

حقیقت از درون سنگرهای یک کارآفرین ،کمی تاریک تر از درخششی است که در انتشارات ارائه می شود. اگر به فکر کارآفرینی هستید ، باید خوب فکر کنید ، این ممکن است بدان معنی باشد که دیگر هرگز از ساعت هشت تا دو کار نخواهید کرد ، در عوض روز کاری معمول شما بیشتر از 16 ساعت ، حتی در تمام ساعات شبانه روز و 7 روز هفته است. برای چه؟ فرصتی برای داشتن 1 از 10 استارتاپی که در واقع موفق می شوند.
آمارهای سرد از این دست برای دلسرد کردن کارآفرینان نیستند ، بلکه برای تشویق آنها به درک واقعیت ها و فداکاری هایی است که شما باید برای آن اشتیاق داشته باشید

کارآفرینان موفق تمایل دارند که توسط اطرافیان بت شوند ، زیرا به نظر برسد که آنها شادتر ، موفق تر از دیگران هدایت می هستند. انبوهی از کتابها ، دوره ها و شرکت ها به طور کامل به فروش رویای مالکیت کسب و کار اختصاص داده شده است. با این حال ، یک کارآفرین بودن یک جنبه تاریک پنهان دارد که بندرت در مورد آن بحث می شود.
اما از دید یک کارآفرین موفق تجربه کارآفرینی سخت و از نظر احساسی خسته کننده است. زیرا همکاران و سرمایه گذران بر روی شخص شما سرمایه گذاری میکنند نه روی شرکت شما، بنابراین هرچه بهتر بتوانید 80 ساعته هفته کار کنید ، شرکت شما عملکرد بهتری خواهد داشت.
بنابراین قبل از اینکه در مورد کارآفرینی بیش از حد هیجان زده شوید ، انتظارات خود را دوباره ارزیابی کنید و این حقایق را در نظر بگیرید:
1- شروع کار هرگز به آسانی و به همان سرعتی که فکر می کنید انجام می شود ، نیست.

کارآفرینان جوانی که فکر می کنند صاحب مشاغلی هستند منجر به سود می شود ، به چشم بازکن مالی نیاز دارند. حقیقت این است که در ابتدا گاهی باید بیش از درآمد خود صرف کنید و در حتی مدتها درامدی نداشته باشید.در این ممکن است پس انداز و اندو خته خود را حتی هزینه های اولیه زندگی کنید و این امری بدیهی است که بسیاری از کازآفرینان موفق تجربه کرده اند ((بیشتر کارآفرینان مانند هنرمندان: پرشور و گرسنه هستند)).
حتی مواردی که می توانید پیش بینی کنید دقیقاً همانگونه که تصور کرده اید اتفاق نخواهد افتاد. به عنوان یک کارآفرین ، مجبور به سازگاری خواهید شد ، زیرا هیچ اتفاقی آنطور که شما فکر می کنید نخواهد افتاد.

2. گفته شده است که "هر دستاورد بزرگی به فداکاری های زیادی نیاز دارد."

این فداکاری ها معمولاً به معنای آسیب دیدن زندگی شخصی شما است. و یک تجربه کارآفرینی میگوید هر آنچه برای زندگی خود ارزش قائل هستید برای موفقیت باید تا حدی فدا کنید.
فکر کردن و خلاقیت در کسب و کارتان،ساعات طولانی کار،درگیر شدن در طول تمامی روزهای هفته، ،مسائل مالی و... مطمئنا آرامش و آسایش شما را برهم خواهد زد.

3- تقسیم بین آنچه می خواهید انجام دهید و آنچه باید انجام دهید.
به عنوان یک کارآفرین ، مجبور خواهید شد وظایف و مسئولیتهای گوناگونی را به دوش بکشید ممکن است همزمان مدیر ، سرپرست ، حسابدار ، مدیر منابع انسانی و بازاریاب باشید. طاقت فرسا ست. مهم نیست که در ابتدای هفته از بعهده گرفتن این مسئولیت ها بسیار هیجان زده شوید ، و قطعا این تعویض دنده دائمی نیاز به تجدید قوا و انگیزه ایی واقعی دارد

4. شکست یک گزینه نیست ، بلکه یقین است
هر کارآفرین موفق سریع شکست می خورد ، سریع یاد می گیرد و سریع رفع می شود. اگر این کار را نکنند ، شکست دیگری رخ خواهد داد ، بزرگ یا جزئی ، که در برنامه های شما اختلال ایجاد می کند و دید شما را به خطر می اندازد. شکست بخشی اجتناب ناپذیر و اساسی از کارآفرینی است ، اگرچه درک این مسئله، به ندرت پذیرش آن را آسان می کند. مانعی بنام شکست همیشه وجود دارد و همیشه دلهره آور است وقتی که شما یک کسب و کار را هدایت می کنید ، شکست در این راه برای برخی بیش از حد توانشان است. توانایی بهبودی از شکست چیزی است که برای موفقیت بی شک به آن نیاز دارید
هرکسی نمی تواند و نباید کارآفرین باشد . هیچ کس نمی خواهد رویاهای کسی را خراب کند ،اما واقعیت این است . کلمه "کارآفرین" بسیار مرسوم شده است و معنای واقعی آن در هیاهوی جهان رنگ باخته است.