• اسلاید1
  • 1

چرا تیم فعلی کسب‌و‌کارتان تنوع ندارد؟

معمولاً این مسئله نتیجه بی‌صبری، تعصب یا نبودن برنامه‌ریزی مناسب است. منشأ بسیاری از چنین مشکلاتی مواردی چون تعجیل در استخدام فرد موردنظر با تأکید بیش از حد بر آرایش تیمی است. معمولا زمان کافی برای حصول اطمینان از اینکه شبکه ایجاد شده از افراد متقاضی؛ بهترین گزینه برای شغل خود هستند یا خیر صرف نمی‌شود. مشکل اصلی همین جاست. شما می‌توانید بزرگ‌ترین فرصت‌های شغلی را داشته باشید اما اگر افراد مناسبی را برای اتخاذ این مشاغل انتخاب نکنید، شکست خواهید خورد. قطعاً این شکست در نتیجه فرآیند نادرستی است که بر شرکت‌تان حکم‌فرماست.

 

تشکیل کمیته‌ی تعادل، بهترین روش برای اخذ تصمیمات صحیح شغلی:
تیمی شامل افرادی از رشته‌ها و تخصص‌های متنوع را جمع‌آوری کنید و از دیدگاه‌های آنان استفاده کنید. کارمندان خانم را در روند استخدام، مشارکت دهید. اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد مشاور خارجی استخدام کنید. شبکه استخدامی‌تان را گسترش دهید تا بتوانید کاندیدهای بهتری برای مشاغل داشته باشید. به افراد اجازه شناخت محیط کاری‌تان را بدهید. پیشرفت در ایجاد محیط کاری متنوع باید واقعی باشد. همچنین تنوع نژادی و قومی منجر به افزایش 35 درصدی در رشد درآمد خواهد شد.
هدف‌تان برای تنوع‌بخشی را به گسترش استعدادها بکشانید. تلاش کنید تا موقعیت شرکت‌تان در میان رقبا، فرصت‌های رقابتی بیشتری را دارا باشد. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، شما افرادی را استخدام خواهید کرد که نیازهای مورد نظرتان را تحقق خواهند بخشید. حال می‌بینید که همین تنوع‌ها محافظت کننده از کسب‌وکارتان و ضامن پایداری آن است.